Suņi sabiedrības labā

Kontakti:

Biedrība "Saules suns"
Suņu skola
T. 28298049

 

 

Ziedojumiem:

Biedrība "Saules Suns"
Reģ.Nr.LV40008098218
Swedbank AS
LV70HABA0551029047056
  • Facebook: saulessuns
Russian (CIS)LatvianEnglish (United Kingdom)

Lietišķā dresūra

Kāpēc dresūra, nevis vienkārši apmācība?

argaiv1551

Kaut ko iemācīties, precīzāk iegūt pieredzi un attiecīgi izmanīt savu uzvedību, suns var pats. Un šī mācīšanās notiek visas dzīves garumā. Turpretī dzīvnieka nepieciešamo iemaņu formēšanas process, ar cilvēka iejaukšanos tajā, ir dresūra.

Lietišķā dresūra – suņu dresūra ikdienas saskarsmei un pielietošanai. Nevajag domāt, ka tā ir mazāk nozīmīga nekā sagatavošana sacensībām. Apmācība ir nepieciešama jebkuram sunim, neatkarīgi no šķirnes, lieluma vai pielietojuma, tā ir nepieciešama gan dekoratīvam istabas sunītim, gan sunim, kas dzīvo pagalmā. Jebkurā gadījumā mums ir jāiemāca dzīvniekam saprast mūsu prasības, lai tas izpilda mums vajadzīgās darbības mums vajadzīgā laikā un noteiktā vietā. Nodarbībās notiek nevēlamas uzvedības labošana un apmācība iemaņām, kas mums ir nepieciešamas.

Paklausības nodarbības uzlabo kontaktu starp suni un saimnieku, tiek iegūtas nepieciešamās  iemaņas ikdienas dzīvei kopā ar suni. Iemaņas tiek atstrādātas dažādos apstākļos un pie dažādiem traucēkļiem.

Mēs veicam lietišķo apmācību:

  • Paklausībā - iemaņas tiek atstrādātas dažādos apstākļos, tiek apvienotas dažādu normatīvu iemaņas, dažādu priekšmetu aportēšanas apmācība.
  • Apsardzē un aizstāvībā – suns tiek apmācīts strādāt nestandarta situācijās, teritorijā. Apmācība tiek veikta, izmantojot speciālu aprīkojumu.
  • Pēdu meklēšanas darbā – sagatavošana pēdu meklēšanai mežā, nelīdzena reljefa apvidū, cilvēka meklēšana. Veicam medību suņu uzlikšanu uz pēdām, darbs ar asinspēdām.
  • Suņu – pavadoņu apmācībā – cilvēkiem ar redzes traucējumiem.
  • Iespējama suņu sagatavošana palīdzībā invalīdiem – dažādu priekšmetu padošanas apmācība un citas iemaņas.agility_saulessuns

Share