Suņi sabiedrības labā

Kontakti:

Biedrība "Saules suns"
Suņu skola
T. 28298049

 

 

Ziedojumiem:

Biedrība "Saules Suns"
Reģ.Nr.LV40008098218
Swedbank AS
LV70HABA0551029047056
  • Facebook: saulessuns
Russian (CIS)LatvianEnglish (United Kingdom)

Aizsardzība

Kam ir paredzētas nodarbības: suņiem mājas un teritorijas apsargāšanai, sagatavošanai sacensībām ar disciplīnu „aizsardzība” un apsardzes iemaņu pārbaude (aprīkojums IPO, Mondjoring, KNPV).

argaiv1845

Cik nodarbības būs nepieciešamas: atkarībā no suņa un apmācības mērķa.

Kā noris nodarbības: Individuāli ar instruktoru pie Jums mājās vai mūsu apmācību laukumos.

! Svarīgs noteikums – absolūta suņa paklausība!


Pirms apmācību sākuma, ja paklausības kurss nav pabeigts pie mums, suns tiek pārbaudīts paklausībā un vadāmībā.

Nereti darba grupu suņu saimnieki neapmeklē speciālos aizsardzībass kursus, domādami, ka viņu suņi tāpat tiks galā ar mājas vai saimnieka apsardzi, pateicoties iedzimtai agresijai vai arī, ja suns jau tā ir pārāk agresīvs, nevēlas vēl vairāk padziļināt problēmu. Šādas domas ir pavisam kļūdainas.

Ja paklausības apmācība notiek bez neatlaidības un bez prasības pēc absolūtas komandu izpildes, tad suns var sākt pats pieņemt lēmumus. Tas ir ļoti bīstami. Bērnu, kurš pavicina roku, vai emocionālu stāstītāju, kurš žestikulē suns var uztvert kā reālu draudu un tā jau ir liela nelaime. Reālu draudu gadījumā suns visdrīzāk reaģēs viņaprāt visloģiskākā veidā – vienkārši aizmuks, tā ir visdabiskākā dzīvās radības reakcija draudu brīdī, ja vien no konflikta var kaut kā izvairīties.

Taču suns, kurš parāda agresīvu uzvedību uz ielas, attiecībā uz cilvēkiem vai suņiem, nav apsardzes suns – tas ir neaudzināts un bīstams radījums. Ja suns nav apmācīts – tas nozīmē, ka saimnieks nespēj viņu vadīt un kontrolēt vajadzīgajā momentā.

Pareizas apmācības rezultātā suns iemācās atšķirt tās situācijas, kad viņa agresija ir nepieciešama un kad nav. Tas atrisina biežo baiļu un agresijas problēmu pret svešiniekiem tumsā, bērniem un pieaugušajiem, kas pēc suņa prāta uzvedas nepareizi un netipiski. Dresūras pamatā ir ieaudzināt sunim paklausību un apmācīt viņu pielietot agresiju tikai pēc komandas .

Mūsu instruktori un figuranti palīdzēs kvalitatīvi apmācīt suni, un ar pieņemamām metodēm atklās no dabas dotās spējas. Atkarībā no Jūsu vēlēšanās suns tiks sagatavots dažādiem pielietojumiem vai arī pēc sporta normatīviem.

! Svarīgs noteikums – absolūta suņa paklausība!

Pirms apmācību sākuma, ja paklausības kurss nav pabeigts pie mums, suns tiek pārbaudīts paklausībā un vadāmībā.

Kostja_Lena

Share