Suņi sabiedrības labā

Kontakti:

Biedrība "Saules suns"
Suņu skola
T. 28298049

 

 

Ziedojumiem:

Biedrība "Saules Suns"
Reģ.Nr.LV40008098218
Swedbank AS
LV70HABA0551029047056
 • Facebook: saulessuns
Russian (CIS)LatvianEnglish (United Kingdom)

Suņu-asistentu sagatavošanas centrs

Suņu – neredzīgo pavadoņu un suņu - asistentu sagatavošanas centrs "Saules Suns" darbojas no biedrības dibināšanas brīža – 2006.gada, un organizē visus apmācības etapus, kas ir nepieciešami pilnvērtīgai suņu apmācībai un kvalificētai nodošanai jauniem saimniekiem. Uz 2013.gadu „Saules Suns” instruktoriem ir liela praktiska pieredze darbā ar suņiem, instruktori sadarbojas ar suņu—pavadoņu apmācību skolām Eiropā, saņem izglītību pēc sociāla rehabilitētāja un sociāla darbinieka programmas.

argaiv1845

Suņa—pavadoņa sagatavošana sastāv no 3 etapiem:

 • kucēna audzināšana vai jauna suņa vecumā no 10 līdz 18 mēnešiem atlase
 • suņa apmācība – ilgst vidēji 5-6 mēnešus
 • nodošana jaunām saimniekam – ilgst ap 2 mēnešiem

Pēc nodošanas tiek organizētas periodiskas nodarbības ar īpašniekiem, lai sniegt konsultācijas, nokontrolēt darba pareizību un iemācīt jaunas iemaņas.

Jauna suņa atlase.

Apmācībai ir piemēroti kā šķirnes suņi, tā arī šķirņu metīsi. Lielāka uzmanība tiek pievērsta labradora retrīveriem, zeltainiem retrīveriem, lieliem pūdeļiem, īsspalvainiem kollijiem. Ir iespējama arī bezšķirnes suņu izmantošana, ja viņi pilnīgi atbilst prasībām.

Pirms suns tiks pielaists apmācībai, notiek testēšana un pārbaudes uz piemērotību darbam, kā suns—pavadonis.

Pamatā uzmanība tiek pievērsta nevis tīrasinībai, bet veselībai, temperamentam un nervu sistēmas stiprumam. Suņiem, kas ir pielaisti apmācībai jābūt ar stipru veselību, aktīviem un ar līdzsvarotu raksturu.

Suņa apmācība. 

Apmācības laikā suns dzīvo pie instruktora. Paklausības un speciāla apmācība tiek apvienota ar socializāciju un apmācību ikdienas uzvedības normām. Pēc apmācības sunim jābūt pilnīgi vadāmam pēc jauna saimnieka komandām. Suns tiek apmācīts valodā, kas ir sarunvaloda topošam saimniekam.

Nodošana jaunajam saimniekam.

Tas ir pats svarīgs un atbildīgs etaps. Topošais saimnieks iziet apmācības kursu savā dzīvošanas vietā ar instruktora uzraudzību. Pēc kursa pabeigšanas neredzīgam īpašniekam jāprot vadīt suns jebkuros apstākļos: pastaiga un pilsētā, sabiedriskajā transportā un telpās, citu dzīvnieku klātbūtnē un nestandarta apstākļos. Ļoti svarīgi, lai saimnieks izmantotu suni katru dienu. Pavadonis nav vienkāršs mājas mīlulis, suns ir sagatavot, lai uzlabot neredzīga mobilitāti. Kopā ar instruktoru neredzīgs iemācas biežāk pielietotus maršrutus un mācas rīkoties situācijās, kad ir nepieciešams tikt jaunā vai nepazīstamā vietā.

Konsultācijas.

Visā suņa—pavadoņa darba un mūža garumā mēs sniedzam konsultācijas un nepieciešamu palīdzību suņa pielietošanā. Mēs sekojam līdzi visiem mūsu skolā sagatavotiem suņiem.

Ja Jums, vai Jūsu radiem vai draugiem ir nepieciešams suns—pavadonis.

Ja ir tāda nepieciešamību vai domājiet, ka tāds suns varētu uzlabot dzīves kvalitāti Jums vai Jūsu paziņam, tad:

 1. Jāsazinās ar mums pa tālr.: 28298049 vai pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Jūs varēsiet saņemt visu nepieciešanu informāciju, uzdot jautājumus, sazināties ar cilvēkiem, kas jau izmanto suņus—pavadoņus.
 2. Jāaizpilda anketu.
 3. Atsūtīt mums nelielu stāstu par sevi vai cilvēku, kam suns—pavadonis ir nepieciešams, nodarbošanās veidu, ko gribētos darīt un kā suns—pavadonis varētu tam palīdzēt..

Suņu—pavadoņu apmācības process ir laika un līdzekļu ietilpīgs process. Bet mēs cenšamies, lai suņi būtu nodoti bezmaksas. Jūs paši variet apmaksāt suni vai piesaistīt finansējumu(tas paātrinās procesu), bet gadījumā, ja tas nav iespējams, mēs pieliksim spēkus paši, lai atrast līdzekļus.

Topošiem suņu—pavadoņu īpašniekiem.

 1. Novērtējiet iespējas uzturēt suni. Ka arī cits dzīvnieks, suns pavadonis just vajadzību pēc pilnvērtīgas barības un veterināriem pakalpojumiem. Saņemot suni—pavadoni bezmaksas, tālāku uzturēšanu un barošanu būs jānodrošina Jums pašiem.
 2. Padomājiet, kā un kur Jūs izmantosiet suni. Ja Jūsu aktivitāte nav liela pašlaik – nav bēda! Bet saņemot suni—pavadoni to būs jāizmanto, lai iemācītas iemaņas nostiprinātos un darbs sagatavošanā nebūtu paveikts pa velti. Iespējams, ka Jūs plānojiet aiziet mācīties, strādāt, apmeklēt kursus, vai vienkārši patstāvīgi braukt ciemos.
 3. Nebaidīties no grūtībām! Suns nav robots, un ar viņu jāiemācās rīkoties un tikt galā, bet viss ir iespējams! Ja Jūs domājiet, ka tas nav iespējams – sazinieties ar mums, mēs mēģināsim Jūs pārliecināt.
 4. Uzkrājiet pacietību! Līdzekļu piesaistīšana katrā gadījumā katram sunim notiek individuāli, un tas var prasīt laiku.

Share