Suņi sabiedrības labā

Kontakti:

Biedrība "Saules suns"
Suņu skola
T. 28298049

 

 

Ziedojumiem:

Biedrība "Saules Suns"
Reģ.Nr.LV40008098218
Swedbank AS
LV70HABA0551029047056
  • Facebook: saulessuns
Russian (CIS)LatvianEnglish (United Kingdom)

Suņi-asistenti pie autisma

Suns-asistents bērniem, kuri cieš no autisma – tas ir suns, kurš ir speciāli apmācīts rūpēties par bērnu, cieš no autisma un palīdzēt viņa ģimenei. Tāda suņa klātbūtne atvieglo slima bērna aprūpi, ievērojami palielina viņa drošību, palīdz ikdienas dzīvē ģimenei un neņem stresu.

argaiv1629

Ko tāds suns prot?

- prot apstādināt nevēlamas atkārtotas kustības, maigi pieskaroties bērnam ar degunu vai ķepu un pārslēgt uzmanību uz sevi.

- maigi kontrolē bērna pārvietošanos, dodot bērnam lielu neatkarības sajūtu – suns ļauj vest sevi pavadā (kas samazina vajadzību visu laiku turēt bērnu pie rokas), taču tajā pašā laikā pilnībā pakļaujas pieaugušo norādēm.

- palielina bērna ieinteresētību par notiekošo apkārtējā pasaulē, piesaista interesi, liek parādīties ziņkārei.

- veicina runas attīstību – daudzi bērni, kuri cieš no autisma, jūtas daudz komfortablāk, runājot ar suni. Tāda pieredze rosina viņus vairāk un labāk sarunāties ar cilvēkiem.

- nomierina bērnu, sniedz psiholoģisku komfortu, uzlabo pašsajūtu un miegu.

- var tikt apmācīts bērna meklēšanā pēc smaržas, ja bērns noslēpies vai pazudis ārpus mājas.

- var pildīt daļu no signālu funkcijām kā suns-pavadonis vai suns nedzirdīgajiem, t.i. adaptētu signālu nodošanu no iekšējās pasaules (ja bērns nereaģē uz balsi, suns var viņu pasaukt, pieskaroties ar degunu utt.)

Pašlaik šī programma Latvijā nav pieejama.

Share