Suņi sabiedrības labā

Kontakti:

Biedrība "Saules suns"
Suņu skola
T. 28298049

 

 

Ziedojumiem:

Biedrība "Saules Suns"
Reģ.Nr.LV40008098218
Swedbank AS
LV70HABA0551029047056
  • Facebook: saulessuns
Russian (CIS)LatvianEnglish (United Kingdom)

Suņi-pavadoņi

Suns-pavadonis – tas ir speciāli apmācīts suns, lai palīdzētu neredzīgiem vai vājredzīgiem cilvēkiem patstāvīgi pārvietoties un izvairīties no šķēršļiem. Tāds darbs ir viena no sarežģītākajām suņu profesijām, tā prasa no suņa nedalītu uzmanību un nosvērtību.

argaiv1739

Ko tāds suns prot?

- prot brīdināt saimnieku par šķēršļiem ceļā. Suns apstāsies pirms jebkāda šķēršļa – apmales, pakāpiena, tiltiņa, lielas peļķes, nostieptas virves, šauras ejas (piemēram, starp mašīnām), pirms ceļa braucamās daļas.

- prot apiet bīstamus maršruta posmus, piemēram, neies zem zemu noliekušiem koku zariem, apies reklāmu stendus, stabus, uz ietves izceltus pakāpienus, palīdzēs manevrēt cilvēku pūlī un izvairīties no sadursmes ar cilvēkiem.

- palīdzēs atrast ieeju un izeju telpā vai sabiedriskā transportā.

- prot pacelt un iedot neredzīgajam rokās viņam nokritušus priekšmetus: spieķi, atslēgas, cimdus. Suns ir apmācīts dažādām komandām, kas ļauj viegli kontrolēt viņa uzvedību darbā, kā arī sadzīvē.

- ar savu rīcību un neparasto aprīkojumu pievērš sev apkārtējo uzmanību, veicina viņus uzmanīgāk attiekties pret neredzīgo.

- spēj iemācīties daudzus maršrutus, pa kuriem staigās kopā ar savu neredzīgo saimnieku, palīdzēs atrast pierastus orientierus: stabu pie ceļa pārejas, soliņu, kāpnes, durvis.

Suns dod iespēju pārvietoties ne tikai pazīstamās vietās, bet arī ceļot.

Suns dod iespēju saimniekam, turoties pie suņa-pavadoņa iemauktiem, pārvietoties daudz ātrāk un pārliecinātāk, nekā orientējoties tikai ar spieķa palīdzību.

Dažiem neredzīgajiem ar vāju kustību koordināciju suns palīdzēs saglabāt līdzsvaru pārvietošanās laikā.

Share