Suņi sabiedrības labā

Kontakti:

Biedrība "Saules suns"
Suņu skola
T. 28298049

 

 

Ziedojumiem:

Biedrība "Saules Suns"
Reģ.Nr.LV40008098218
Swedbank AS
LV70HABA0551029047056
  • Facebook: saulessuns
Russian (CIS)LatvianEnglish (United Kingdom)

Izaudzini kucēnu

Izaudziniet kucēnu

argaiv1287

Mūsu mērķis ir sagatavot suņus – pavadoņus cilvēkiem ar ierobežotām spējām. Lai suņi būtu gatavi apmācībai un paredzamajam darbam, pareizi izaudzināti un pieradināti pilsētas videi, kucēniem ir jāuzaug mājas apstākļos. Arī pieaugušiem suņiem apmācības laikā ir neieciešamas rūpes un mīlestība, bet instruktoriem, kuri nodarbojas ar sagatavošanu un apmācību, nav iespējas paņemt pie sevis visus suņus, kuri iziet apmācības kusu.

Projekta īstenošanai biedrība „Saules Suns” piedāvā brīvprātīgās programmas:

  • Kucēna izaudzināšana mājas apstākļos.
  • Suņa uzturēšana apmācības laikā.

Kucēna izaudzināšana mājas apstākļos

Kā tas notiek

Mēs Jums atvedam kucēnu, kurš ir speciāli izvēlēts paredzētajai programmai. Tas var būt labradors retrīvers, zeltainais retrīvers, vai arī kādas citas šķirnes kucēns. Kucēns ir vesels, viņam veikta veterinārā apskate un ir vakcinēts, atbilstoši savam vecumam.

Instruktors pastāstīs Jums visu, ko ir nepieciešams zināt par kucēnu, viņa uzvedību, barošanu, kopšanu un pastaigām. Turpmāk instruktors jūs apmeklēs apmēram vienu reizi nedēļā, lai paņemtu kucēnu uz 1-2 stundu nodarbībām.

Ja Jums būs radušies jautājumi vai būs nepieciešama mūsu instruktora palīdzība, Jūs jebkurā laikā varat saņemt nepieciešamo konsultāciju.

Kucēns atradīsies pie Jums līdz vecumam, kad būs iespējams sākt apmācību (10 mēn. – 1 gads). Ja Jūs vēlēsieties turpināt dalību programmā un uzņemties rūpes arī otrajā etapā, tad suns paliks pie Jums vēl uz apmācības laiku, vēl apmēram uz 4 – 5 mēnešiem.

Jūsu palīdzība mums ir ļoti svarīga, bet tā ir brīvprātīga un tāpēc Jums jebkurā laikā ir iespēja atteikties no tālākās dalības programmā. Mēs paņemsim kucēnu, neuzdodot jautājumus un nenosodot Jūs.

Jūsu pienākumi

  • Vest kucēnu pastaigā 3 -4 reizes dienā, lai pieradinātu viņu pie tīrības.
  • Jaunam sunim ir nepieciešamas pastaigas 2-3 reizes dienā.
  • Audzināt kucēnu pēc instruktora rekomendācijām un ievērot vienkāršos noteikumus.
  • Sekot līdz kucēna uzvedībai un veselības stāvoklim, ziņot mūsu instruktoram par jebkurām novirzēm no normas.
  • Nodrošināt iespēju mūsu instruktoram (tas būs viens cilvēks) paņemt kucēnu uz regulārajām nodarbībām.

Mūsu rīcība

Mēs nodrošinām kucēnu ar visu viņam nepieciešamo: barība, aprīkojums, rotaļlietas, barības trauki un veterinārā palīdzība. Tāpat kucēnam būs arī būris – mājiņa, lai viņš paliekot viens, nenodara nekādu kaitējumu interjeram. Mēs, protams, neiebildīsim, ja vēlēsieties uzņemties dažus no šiem tēriņiem. Nodrošinām konsultācijas un praktisku palīdzību kopšanā un audzināšanā. Tāpat arī paņemsim kucēnu pie sevis Jūsu atvaļinājuma, komandējuma, slimības laikā. Ja Jums ir savs suns, kuram ir nepieciešama apmācība, tad mūsu instruktors sniegs Jums konsultācijas un palīdzēs ar apmācību.

Kāpēc tas Jums ir vajadzīgs

Jūs esat labsirdīgs, sociāli atbildīgs cilvēks, kurš grib izdarīt labu darbu un var to atļauties. Jūs mīlat suņus, bet pagaidām nevarat atļauties iegādāties savu suni. Jūs neesat pārliecināts vai varēsiet sadzīvot vienā mājā ar suni, bet Jūsu bērni lūdz to iegādāties. Šī ir iespēja pārbaudīt Jums savus spēkus. Jūs vēlaties, lai Jūsu bērni ne tikai teorētiski zinātu par labdarību un rūpēm par tiem, kam ir nepieciešama palīdzība. Jūs esat ...godprātīgs un vēlaties lepoties ar to, ka izaudzinājāt tādu brīnišķīgu un neparastu suni. Galu galā, vai daudzus suņus – pavadoņus ir redzējuši Jūsu draugi un paziņas?

Lai kādi vien iemesli Jūs nepamudinātu piedalīties mūsu programmā, Jums paliks siltas atmiņas par labu darbu un protams, pati patiesākā un karstākā pateicība no invalīda, kurš saņems „Jūsu” suni.

Svarīgi!

Mēs kontrolējam, invalīdam atdotā, suņa tālāko likteni un uzturēšanas apstākļus. Ja Jūs vēlēsieties, arī jūs varēsiet apciemot savu mīluli.

Pieauguša suņa uzturēšana apmācības laikā

Pārsvarā mēs pieņemam dresūrai tieši pieaugušus jaunus suņus (no 10 mēnešiem līdz 2 gadiem). Apmācības laikā viņiem ir nepieciešams „jumts virs galvas”.

Jūs varat uz laiku kļūt par mūsu pieaugušā suņa saimnieku uz viņa apmācības laiku. Tas ir nedaudz vienkāršāk, nekā uzņemties rūpes par kucēna izaudzināšanu.

Suņi, kurus mēs piedāvājam paņemt, ir jau izgājuši testēšanu un pārbaudi uz atbilstību tam darbības veidam, kuram tie ir paredzēti. Tie ir jauni šķirnes suņi vai arī piemēroti apmācībai suņi no patversmēm. Instruktors, Jums ērtā laikā, vairākas reizes nedēļā, nodarbojas ar suni. Nodarbības notiek uz ielas apmēram 1,5 – 3 stundas.

Tomēr jauniem suņiem ir nepieciešama ne tikai dresūra, bet arī rūpes, mīlestība un rotaļas, ko vislabāk spēj nodrošināt tieši pagaidu ģimene.

No savas puses biedrība „Saules Suns” nodrošinās konsultācijas un palīdzību jebkurā laikā, veterināro palīdzību, kā arī nodrošinās ar barību. Uz Jūsu atvaļinājuma vai komandējuma laiku suni mēs paņemsim pie sevis.

Mūsu pieredze rāda, ka šāds variants ir lieliski piemērots tiem, kuri nevar izlemt vai nespēj paņemt savu suni, lai uzņemtos rūpes un atbildību uz daudziem gadiem.

Mēs būsim ļoti pateicīgi Jums par dalību programmās, jo tas palīdzēs cilvēkiem ar redzes traucējumiem iegūt spējas patstāvīgi pārvietoties un justies brīvi un pārliecināti!!!

Share